16 та 17 лютого у рамках проєкту «Європейський Союз та Рада Європи працюють разом для підтримки свободи медіа в Україні» відбувся міжнародний онлайн-семінар «Протидія дезінформації: європейські підходи та стандарти». Захід організовано у співпраці з Міністерством культури та інформаційної політики України. Центр публічної дипломатії на семінарі було представлено науковим директором Олексієм Полегким.
Під час заходу розглядалися приклади підходів на рівні державної політики, законодавства та стратегій протидії дезінформації у ЗМІ. Окрему увагу було приділено обговоренню стратегічного підходу Європейського Союзу та стандартів Ради Європи у сфері боротьби з дезінформацією.
Заступник голови Представництва Євросоюзу в Україні Ремі Дюфло розповів про досвід ЄС у боротьбі з дезінформацією, відзначивши, що вона стала визнаним міжнародним явищем і сьогодні відіграє важливу роль у міжнародній політиці. За його словами, підхід Європейського Союзу полягає у тому, щоб дати можливості найрізноманітнішим учасникам, включно з приватним сектором, ЗМІ, науковим колом, створити онлайнові платформи для того, щоб захищати демократію від зовнішнього впливу та дезінформації. При цьому важливо дотримуватися цінностей та основоположних прав, прийнятих в Європейському Союзі. «З дезінформацією ми маємо боротися всі разом, водночас поважаючи свободу слова, свободу вираження поглядів, плюралізм», – підсумував Ремі Дюфло. Він заявив, що Євросоюз і надалі допомагатиме Україні у побудові більш потужного та здорового медіасуспільства.